Ognisko w Bonn – Parafia St. Michael, Rheinbacher Str. 10

Parafia
foto_kosciol-st-michael Spotkania odbywają się w wieży na 3 piętrze w trzeci lub czwarty piątek miesiąca po Mszy Św., która rozpoczyna się o godz. 18:30. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marek Ciesielski SChr. Świeckim opiekunem Ogniska jest Jerzy Kukuła (kontakt e-mail: nc-kukulaje@netcologne.de, tel. 0228 680534) Parafia St. Michael (PMK Bonn-Endenich) >>

“Będę czekał… kiedyś wrócisz znów…”

Ten refren piosenki mógłby być mottem naszej Wspólnoty. Wspaniały program autorskich piosenek Janusza Saługi opatrzonych komentarzem Jana Budziaszka był kulminacyjnym punktem sobotniego wieczoru 29 stycznia 2011 roku w domu polonijnym „Concordia” w Niemczech na zakończenie kursu dla doradców rodzinnych w ramach programu szkoleniowego w zakresie poradnictwa rodzinnego „Pomagam sobie – pomagam innym”. Informacja o SYCHAR jaką mogłem przekazać kolejny raz na zakończeniu kursu dla doradców rodzinnych w Concordi zostały świetnie przyjęte. Zainteresowanie Wspólnotą Trudnych Małżeństw jest coraz większe i rozdawane przeze mnie materiały rozeszły się w imponujących ilościach. Możliwość wystąpienia wśród tak znakomitych wykładowców podniosła rangę mojego wystąpienia i z radością skorzystałem z tej okazji. Tym piękniejsza wydała mi się okoliczność, że ta informacja wpleciona została tematycznie w serie znakomitych wystąpień na temat małżeństwa i rodziny.
Śpiewający prelegent Janusz Saługa w pięknych piosenkach opiewa piękno MIŁOŚCI i nasze ideały. Mam nadzieję, że za rok przyjedzie do „Concordii” wielu małżonków z kolejnych Ognisk jakie będą powstawały w Niemczech i innych krajach.

Jerzy Kukuła z Ogniska Sycharowskiego w Bonn – www.bonn.sychar.org

Polonijny Ośrodek Spotkań Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech >>>

Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy