Ognisko w Bonn – Parafia St. Michael, Rheinbacher Str. 10

Parafia
foto_kosciol-st-michael Spotkania odbywają się w wieży na 3 piętrze w trzeci lub czwarty piątek miesiąca po Mszy Św., która rozpoczyna się o godz. 18:30. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marek Ciesielski SChr. Świeckim opiekunem Ogniska jest Jerzy Kukuła (kontakt e-mail: nc-kukulaje@netcologne.de, tel. 0228 680534) Parafia St. Michael (PMK Bonn-Endenich) >>

Z radością informuję, że spotkanie dla Małżeństw w Bonn nastroiło nas wszystkich wielkim optymizmem. Uczestniczący w tym spotkaniu potwierdzili, że jeśli się świadomie, aktem woli przełamie wszelkie bariery i opory i podejmie decyzję pokonywania trudności w znalezieniu czasu i motywacji, to owocuje to pięknym doświadczeniem odnalezienia nowego sensu takich spotkań, sensu jakim jest praca nad rozwijaniem ŁASKI jaka wynika z Sakramentu Małżeństwa.
W naszym gronie mamy osoby przygotowujące się do małżeństwa, młodych szczęśliwych małżonków, jak i również osoby szukające pomocy w pokonywaniu trudności małżeńskich, osoby samotne i doświadczone pary z wieloletnim stażem gotowe dzielić się swoim doświadczeniem.
Zgodziliśmy się z tym, że małżeństwo jest powołaniem, ale bywa też powołaniem  trudnym. Jeśli jednak w sposób konstruktywny będziemy się otwierać na pomoc w zmaganiu się z dynamicznymi procesami w małżeństwie zachodzącymi, to BÓG wspomoże nas Łaską Sakramentu Małżeństwa.
Jedną z takich form współcześnie zalecanych przez Kościół są spotkania w małych grupach i taki ma być cel Ogniska w Bonn.

Na kolejne spotkanie serdecznie zapraszamy 18.stycznia 2013, które rozpoczniemy Mszą Św. o godz 19:00, a następnie przejdziemy do salki. Będziemy chcieli zmierzyć się z problematyką różnic wynikających z odmienności płci i jej wpływu na komunikację w małżeństwie. Czekają nas na tym spotkaniu interesujące informacje i fascynujace zadania i radosne eksperymenty…

W grudniu spotkania nie bedzie poniewaz Jurek 29.12 zaprasza na charyzmatyczne spotkanie z modlitwą o uzdrowienie w Schönstatt (tym razem w jezyku niemieckim)
Więcej informacji na:
http://www.medjugorje.de/reisentermine.html

 

Wszystkim życzymy by ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA były dla nas kolejnym pięknym krokiem otwierania sie na BOżĄ ŁASKĘ!!!

 

 

Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy