Parafia

foto_kosciol-st-michael Spotkania odbywają się w wieży na 3 piętrze w trzeci lub czwarty piątek miesiąca po Mszy Św., która rozpoczyna się o godz. 18:30. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marek Ciesielski SChr. Świeckim opiekunem Ogniska jest Jerzy Kukuła (kontakt e-mail: nc-kukulaje@netcologne.de, tel. 0228 680534) Parafia St. Michael (PMK Bonn-Endenich) >>

Z radością informuję, że spotkanie dla Małżeństw w Bonn nastroiło nas wszystkich wielkim optymizmem. Uczestniczący w tym spotkaniu potwierdzili, że jeśli się świadomie, aktem woli przełamie wszelkie bariery i opory i podejmie decyzję pokonywania trudności w znalezieniu czasu i motywacji, to owocuje to pięknym doświadczeniem odnalezienia nowego sensu takich spotkań, sensu jakim jest praca nad rozwijaniem ŁASKI jaka wynika z Sakramentu Małżeństwa.
W naszym gronie mamy osoby przygotowujące się do małżeństwa, młodych szczęśliwych małżonków, jak i również osoby szukające pomocy w pokonywaniu trudności małżeńskich, osoby samotne i doświadczone pary z wieloletnim stażem gotowe dzielić się swoim doświadczeniem.
Zgodziliśmy się z tym, że małżeństwo jest powołaniem, ale bywa też powołaniem  trudnym. Jeśli jednak w sposób konstruktywny będziemy się otwierać na pomoc w zmaganiu się z dynamicznymi procesami w małżeństwie zachodzącymi, to BÓG wspomoże nas Łaską Sakramentu Małżeństwa.
Jedną z takich form współcześnie zalecanych przez Kościół są spotkania w małych grupach i taki ma być cel Ogniska w Bonn.

Na kolejne spotkanie serdecznie zapraszamy 18.stycznia 2013, które rozpoczniemy Mszą Św. o godz 19:00, a następnie przejdziemy do salki. Będziemy chcieli zmierzyć się z problematyką różnic wynikających z odmienności płci i jej wpływu na komunikację w małżeństwie. Czekają nas na tym spotkaniu interesujące informacje i fascynujace zadania i radosne eksperymenty…

W grudniu spotkania nie bedzie poniewaz Jurek 29.12 zaprasza na charyzmatyczne spotkanie z modlitwą o uzdrowienie w Schönstatt (tym razem w jezyku niemieckim)
Więcej informacji na:
http://www.medjugorje.de/reisentermine.html

 

Wszystkim życzymy by ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA były dla nas kolejnym pięknym krokiem otwierania sie na BOżĄ ŁASKĘ!!!

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Księgarnia internetowa Tolle.pl

Kronika

Stowarzyszenie OPP

program do pit - darmowy