Ognisko w Bonn – Parafia St. Michael, Rheinbacher Str. 10

Parafia
foto_kosciol-st-michael Spotkania odbywają się w wieży na 3 piętrze w trzeci lub czwarty piątek miesiąca po Mszy Św., która rozpoczyna się o godz. 18:30. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marek Ciesielski SChr. Świeckim opiekunem Ogniska jest Jerzy Kukuła (kontakt e-mail: nc-kukulaje@netcologne.de, tel. 0228 680534) Parafia St. Michael (PMK Bonn-Endenich) >>

Piątek, 09.09.2016 – Wspolnota SYCHAR w Bonn: spotkanie pod tytułem „Początek” za nami! Razem z Damianem dziękujemy Kasi, Małgosi, Emilii, Maćkowi, Mirkowi, Marcinowi za przybycie i aktywny udział w rozważaniu Słowa na temat „POCZĄTKU”…: Mt 19,3-8.

„Podeszli wówczas do Niego faryzeusze. Wystawiając Go na próbę, zapytali: „Czy wolno mężowi oddalić swoją żonę z jakiegoś powodu?” On w odpowiedzi zapytał: „Czy nie czytaliście, że Stwórca od POCZĄTKU stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? Powiedział też: „Z tej racji opuści mężczyzna ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną. I będą oboje jednym ciałem”. Tak nie są już dwoje, lecz jedno ciało. Co zatem Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela”. Zapytali Go: „Dlaczego więc Mojżesz polecił dać dokument rozwodowy i oddalić ją?” Odpowiedział im: „Ze względu na zatwardziałość waszego serca pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony, lecz na POCZĄTKU tak nie było.”

To również  POCZĄTEK dla wspólnoty SYCHAR w Bonn w przy nowym kościele – St. Michael, w którym jesteśmy od początku września.

Dzięki temu spotkaniu zrozumiałem tak naprawdę – za co muszę serdecznie podziękować Jurkowi Kukule i Damianowi Wariasowi, którzy byli motorem napędowym dla tego i całego cyklu spotkań – co miał na myśli Jezus pod pojęciem POCZĄTKU, który został przez Niego dwukrotnie wypowiedziany w powyższym fragmencie ewangelii Mateusza.

Niech Sakramentalne TAK będzie dla nas wszystkich POCZĄTKIEM dla długiej i krętej drogi, jakie jest każde małżeństwo!

Pozdrowienia Łukasz Wolski
Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy