Ognisko w Bonn – Parafia St. Michael, Rheinbacher Str. 10

Parafia
foto_kosciol-st-michael Spotkania odbywają się w wieży na 3 piętrze w trzeci lub czwarty piątek miesiąca po Mszy Św., która rozpoczyna się o godz. 18:30. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marek Ciesielski SChr. Świeckim opiekunem Ogniska jest Jerzy Kukuła (kontakt e-mail: nc-kukulaje@netcologne.de, tel. 0228 680534) Parafia St. Michael (PMK Bonn-Endenich) >>
Na styczniowym spotkaniu wspólnoty SYCHAR w Bonn poruszyliśmy temat, który może spiąć w klamrę nasze dotychczasowe rozważania o „Początku“. Odkrywanie tajemnic stworzenia człowieka ukazały nam zamiary Pana Boga, co do człowieka, a zarazem co do sakramentu małżeństwa.
„W ciele ludzkim została zawarta »od początku« właściwość oblubieńcza, czyli zdolność wyrażania miłości, tej właśnie miłości, w której człowiek – osoba staje się darem i spełnia sam sens swego istnienia i bytowania poprzez ten dar”. Ten wzajemny dar między mężem a żoną jest znakiem komunii osób, którą tworzą. Ciało wyrażające element męskości jest darem dla kobiety; ciało wyrażające element kobiecości jest darem dla mężczyzny. Jezus Chrystus, odwołując  się do „początku”, chce powiedzieć człowiekowi, że droga, którą On prowadzi mężczyznę i kobietę w sakramencie małżeństwa, jest drogą „odkupienia ciała” i musi polegać na odzyskiwaniu tej godności, w jakiej realizuje się prawdziwy sens ciała ludzkiego – osobowy i komunijny zarazem.
Wolny, bezinteresowny dar z siebie odwołuje się zawsze do istoty miłości ludzkiej, miłości między kobietą a mężczyzną, między mężem a żoną. Rzeczywistość daru i obdarowania mieści się w tajemnicy promieniowania miłości. Tak pojęta miłość absorbuje uczucie wstydu, jak to miało miejsce „na początku”, do którego odwołuje się Chrystus. (Ks. Bronislaw Mierzwinski)
Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną dyskusję i serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania tych, którzy są zainteresowani tematyką miłości małżeńskiej.
Wkrótce plan z tematami na 1 półrocze 2017…
Najbliższe spotkanie Ogniska w piątek 24.02.2017 r. Zapraszamy 🙂
Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy